Logowanie
◄ Powróć

Nocka w przedszkolu 2017

Czerwiec 
 30 Jun 2017

Spotkanie z Małym Księciem i pomoc w jego powrocie na swoją planetę na pewno głęboko zapadnie w pamięci i w sercu dzieci  z „Róż”.  „Dobrze widzi się tylko sercem” – to hasło przewodnie nocki przedszkolaków.

Po zapoznaniu się z mottem przewodnim, wymalowaniu serc na plakacie oraz skonstruowaniu balonowych ozdób nastąpiło uroczyste „przyrzeczenie” :„Na tej nocce daję słowo, będzie pięknie i bombowo!”.

Kolejnym punktem programu były zabawy sportowe i kolacja na łonie natury w przedszkolnym sadzie.  Po nich dyskoteka, konkurs „Mam talent”.  Na szukanie skarbu dzieci uzbroiły się w latarki i po śladach wielkich stóp w skupieniu i ciszy wyruszyły na piwniczne korytarze, gdzie panowały już ciemności. Tę tajemniczą aurę spotęgował  w pewnej chwili nie mniej tajemniczy rozżalony głos. Zza drzwi wyłoniła się postać młodzieńca – podróżnika, który jak się okazało zagubił mapę ze swoimi znakami, które miały mu pomóc wrócić na swoją planetę. Dzieci bez namysłu zaoferowały swoją pomoc  w odszukaniu znaków i wspaniale poradziły sobie w odnalezieniu ich oraz rozwiązaniu dodatkowych zagadek nt. planety spotkanego gościa, który na końcu wyjawił małym poszukiwaczom,  swoje imię i wręczył płytę o swojej historii. Skarbem, którego szukały okazała się pomoc Małemu Księciu i jak to same wypowiedziały; „W życiu nie jest najważniejsze bogactwo, ale miłość”, co potem potwierdziła treść oglądanego z zapartym tchem filmu.

 

[FOTORELACJA] 


Powered by iCagenda

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30